High Photo Transfer software

"High Photo Transfer", czyli w skrócie "HPT" to program typu „fotokiosk”, który wykonuje swoją wirtualną pracę począwszy od przyjęcia zdjęć zlecenia, aż do wysłania plików (zdjęć) do urządzeń i programów systemowych NORITSU- (i nie tylko). Nowoczesny zakład fotograficzny nie może skutecznie konkurować na rynku, bez tego oprogramowania. HPT zostało wprowadzone na rynek przez Noritsu w roku 2007. Oprogramowanie jest stale rozwijane i modernizowane. HPT składa się z dwóch aplikacji: "Foto i książka" dla konsumentów (do składania zleceń) oraz "Lab 2" czyli program do administrowania pracą i do kontroli produkcji, który jest zarezerwowany wyłącznie dla personelu zakładu fotograficznego wyposażonego w maszynę(y) NORITSU.

Program "Photo & Book" może być instalowany przez klientów zakładu fotograficznego na ich komputerach i urządzeniach przenośnych. Dzięki temu klient nie musi odwiedzać zakładu by złożyć zlecenie, lecz korzystając z programu „Photo & Book” może przygotować swoje zlecenie w domu i wysłać je do zakładu fotograficznego za pośrednictwem Internetu. Funkcjonalność programu dla klientów do użytkowania w domu, jest taka sama jak wersja „Photo & Book” na terminalu – fotokiosku w zakładzie fotograficznym. Program jest bardzo intuicyjny, a ??zamawianie zdjęć czy fotoksiążek staje się zabawą. "Photo & Book" z założenia nie jest oparty na wykorzystaniu przeglądarki internetowej, dzięki czemu użytkownik (klient) może przygotowywać swoje zlecenie, lub zaprojektować fotoksiążkę bez konieczności logowania się na stronie internetowej i bez ograniczeń czasowych. Składanie zlecenia może przebiegać etapami. W dowolnej chwili można przerwać pracę nad zleceniem, zapisać je na komputerze a po jakimś czasie uruchomić program i kontynuować pracę. Nawet awaria systemu komputerowego nie stanowi żadnego problemu a dane nie zostaną utracone. Wręcz przeciwnie - po ponownym uruchomieniem swojego komputera, klienci mogą kontynuować pracę dokładnie od tego momentu, w którym praca przymusowo została przerwana. Dzieje się tak  ponieważ wszystkie działania są rejestrowane przez program i automatycznie zapisywane co 15 sekund. Klienci mogą przesyłać gotowe zlecenia na zamówione w HPT produkty on-line (przez Internet), lub swoje zlecenie mogą zapisać na nośniku danych i oddać osobiście do swojego ulubionego zakładu fotograficznego.

Złożenie zamówienia on-line z programu „Photo & Book" gwarantuje, że zlecenie wraz ze wszystkimi ustawieniami klienta trafi do tego zakładu fotograficznego, który program "Photo & Book" udostępnił klientowi. Program jest zabezpieczony przed niepowołanym użyciem, lub otwarciem zlecenia w innym zakładzie fotograficznym. Zapewnia to metoda „key-lock" zintegrowanego kodu programu "Foto & Book". Dzięki temu zabezpieczeniu, zapewniona jest wzajemna identyfikacja klienta i zakładu fotograficznego (sprzedawcy).
Ponieważ wielu klientów korzysta z programu od czasu do czasu, zlecając wykonanie foto- książek, zdjęć lub innych produktów dostępnych przez HPT, program jest stworzony tak by maksymalnie uprościć pracę i aby klient działał intuicyjnie, a obsługa programu nie nastręczała problemu. Program nie jest przepełniony zaawansowanymi funkcjami, ale też zawiera wszystkie istotne funkcje zapewniające zarówno początkującym, jak i zaawansowanym fotografom bezproblemowe przygotowanie zlecenia,  nawet jeżeli programu używa się sporadycznie.
Korzyścią płynącą z użytkowania systemu "HTP" jest możliwość użytkowania go jako programu do składania zleceń z komputera domowego poprzez sieć internetową, lub jako oprogramowanie  typu foto- kiosk bezpośrednio w zakładzie fotograficznym, komunikując się z programem administracyjnym (Lab 2) poprzez sieć intranetową w zakładzie lub przez Internet w np. drugim zakładzie fotograficznym tego samego klienta.

Oprogramowanie "Lab 2" służące do zarządzania zleceniami, instaluje się w komputerze stacji roboczej (tym samym w którym zainstalowany jest program EZ- Controller), lub w innym niezależnym komputerze. do  samodzielnej obróbki fotograficznej detalisty na "EZ Controller" (stacji roboczej) urządzenia Noritsu lub na osobnym komputerze. "Lab 2" ma dziesiątki funkcji. Oprogramowanie to, generuje pliki instalacyjne oprogramowania do foto- kiosków,  tworzy też oprogramowanie dla klientów "Photo & Book" i generuje klucze-kody (key- lock). Jednak również odpowiedzialne za odbiór wszystkich zleceń fotograficznych składanych przez klientów z foto- kiosków lub programów w domowych komputerach. "Lab 2" przekierowuje przychodzące zlecenia do "EZ-Controller’a", który następnie przesyła je do obsługiwanych maszyn i urządzeń Noritsu ( i nie tylko). Wiele funkcji można skonfigurować tak by były wykonywane ręcznie, lub tak by proces transferu danych z „Lab 2” do „EZ- Controller’a” odbywał się automatycznie.  Program "HPT" używa tego samego (natywnego) systemu informacji i danych dotyczących zlecenia, co urządzenia NORITSU.  Oprogramowanie "HPT" jest w pełni kompatybilne ze wszystkimi atramentowych urządzeniami NORITSU, począwszy od DDP-411, oraz z rodziną maszyn mokrych począwszy od modelu Noritsu QSS-28. Jest również możliwe przesłanie zleceń do urządzeń innych niż Noritsu, np. są to wybrane modele ploterów firmy Epson lub do wybranych modeli drukarek termosublimacyjnych firmy DNP. "Lab 2" umożliwia też przygotowywanie selektywnych ofert specjalnych dla konkretnych klientów, bądź określonych grup klientów, nawet dla każdego klienta indywidualnie. Można w ten sposób tworzyć specjalne, komercyjne oferty dla specjalnych klientów. Ponadto, rozbudowany panel administracyjny oprogramowania "Lab 2" wspiera użytkownika w zarządzaniu statystykami pracy, produkcji, i rozliczeń za wykonane zlecenia, oraz umożliwia promocję i reklamę swoich produktów poprzez panel komunikacji z klientami. Program obsługuje różne opcje płatności np. płatność w kasie sklepu za zlecenia z foto- kiosków i płatności on-line za zlecenia dostarczane przez Internet.