Noritsu QSS-3800 G: Najwyższej jakości maszyna na process chemiczny

Maszynę QSS-3800 G, Noritsu wprowadziło na rynek, na początku 2012 roku, Jest to obecnie najtańsza maszyna mokra wciąż produkowana przez Noritsu aby dać możliwość klientom wymiany maszyn starych na nowoczesną. Maszyna bazuje na doskonałych rozwiązaniach nieprodukowanej już poprzednicni- maszyny QSS3701. QSS3800 stanowi doskonałą ofertę dla samodzielnych zakładów fotograficznych, potrzebujących wytwarzać duże ilości zdjęć, obrabiających zlecenia ze szkół czy przedszkoli. Maszyna w połączeniu z "EZ Controller’em" (opcjonalnie) i "AccuSmart’em" (w komplecie z maszyną) umożliwia również produkcję zdjęć bezpośrednio z plików RAW.    Z uwagi na fakt że dzięki specjalnej konstrukcji mechanizmów printera i raków chemicznych maszyny, maszyna może pracować z papierami światłoczułymi o grubości zaledwie 160 mikrometrów, który to papier doskonale nadaję się do tworzenia cienkich stron fotoksiążek, na papierach, które mimo że są cienkie, są pełnoprawnymi papierami srebrowymi, których jakośc nie odbiega od jakości papierów standardowych.

Specyfikacja

Typ Maszyna fotograficzna, chemiczna przystosowana do typowego procesu RA-4, służąca do produkcji dużej ilości zdjęć z różnych papierów srebrowych, światłoczułych, w rolkach.
Nośniki wejściowe* Cyfrowe wejścia dla plików w formatach JPEG, TIFF, PNG, RAW jako DNG i S/W, CN oraz CU materiały refleksyjne po ich uprzednim zdigitalizowaniu z użyciem akcesoryjnych skanerów.
Szerokości papierów
Długość odbitek
Od 82.5 do 305 mm
Od 89 mm do 900 mm z dokładnością 0,1 mm
Formaty zdjęć (standardowe formaty)** Zdjęcia jednostronne o formatach od 9 x 13 cm do 30 x 91 cm
Maksymalny format (nominalny)** Panorama o rozmiarze 30 x 91 cm
Wydajnośc produkcyjna (nominalna)** 740 zdjęć/h 10 x 15 cm
200 zdjęć/h 30 x 45 cm
System naświetlnia papieru Laser
Rozdzielczość naświetlania 300 dpi
Informacje dodatkowe Maksymalna szerokość papieru 305mm (12 cali), maszyna dostarczana z jednym magazynem papieru w zestawie
Przestrzeń zajmowana Waga pustej maszyny

Przestrzeń zajmowana ok. 1.28 m²; przestrzeń robocza wokół maszyny ok. 4.00 m².
Waga bez chemikaliów I papieru ok. 453 kg.

Zasilanie i pobór mocy 3-fazy / 24 A / moc pobierana: 4.8 kVA.
Dodatkowe akcesoria (opcjonalne) Scannery Noritsu do filmów, modele: LS-600, LS-1100, HS-1800;  oprogramowanie: “High Photo Transfer”,  terminale dla klientów (fotokioski+ progr. internetowy) oraz oprogramowanie dla użytkownika maszyny, do zarządzania zleceniami  z fotokiosków i z Internetu.
Uwagi dodatkowe Wygodna w pracy I łatwa w codziennej obsłudze maszyna, najczęściej zarządzana z poziomu oprogramowania EZ Controller zainstalowanego na komputerze (stacji roboczej), i podłączonego do maszyny za pomocą sieci intranetowej, kablem LAN.

Komentarze do *

Stacja robocza i program EZ Controller lub kompatybilny system terminali HPT wykorzystują bieżące dostępne nośniki danych (ich opis, właściwości i bieżąca specyfikacja, są dostępne w instrukcjach załączonych do urządzeń).

Komentarze do **

Charakterystyka urządzenia, osiągi właściwości i bieżąca specyfikacja, są dostępne w instrukcjach załączonych do urządzeń). Możliwości urządzeń i ich wyposażenie mogą odbiegać od tutaj przedstawionych, w zależności od kraju sprzedaży.