Fotokiosk SPC

Wygodne przyjmowanie zleceń od klientów

Bardzo ważnym elementem wyposażenia współczesnego zakładu fotograficznego jest możliwość przyjmowania zleceń od klientów poprzez systemy komputerowe. Oprogramowanie do przyjmowania  zleceń, musi być proste w obsłudze, a dane powinny być przesyłane i odczytywane przez fotokiosk lub program szybko.  Nasz kiosk "CT Dell" spełnia te wymagania. Jest to nowoczesny komputer, spełniający kryteria zarówno współczesnych potrzeb technicznych, jak i wizualnych. Specyfikacja techniczna opisana poniżej nie jest zatem "twardo wyryta w kamieniu", lecz systemy naszych fotokiosków są cały czas doskonalone i modyfikowane tak by dostosować możliwości i wydajność urządzeń do aktualnych potrzeb technicznych.

"CT Dell" jest systemem kompatybilnym ze wszystkimi obecnymi i wybranymi starszymi maszynami cyfrowymi z segmentu QSS Noritsu (począwszy od QSS-3001). Jest to również system kompatybilny z oprogramowaniem "Smart Picture Creation (SPC)" i  oprogramowaniem konsumenckim, do wysyłania zleceń przez klientów bezpośrednio z ich domów i mieszkań doi Państwa zakładu fotograficznego. Terminal jest obecnie jedynym na rynku europejskim rozwiązaniem fotokiosku z szybkim procesorem w technologii 64-bitowej oraz obsługą portów USB 3.0. 23 calowy monitor z ekranem dotykowym mieści za sobą (pod spodem) cały osprzęt komputerowy, dzięki czemu zyskujemy na oszczędności miejsca w zakładzie, a całe rozwiązanie wygląda nowocześnie i elegancko. Czytnik kart pamięci jest przymocowany pod monitorem. Obsługuje on media typu: Compact Flash, Secure Digital, xD Picture Card i Memory Sticks do 3,0. Do fotokiosku "CT Dell" może także przesyłać zdjęcia ze smartfonów i iPadów za pomocą kabla lub adaptera Bluetooth.  Jest również ostęp do zdjęć przechowywanych przez klientów w „chmurze” (np. Facebook, Picasa itp.).

Oprócz standardowych formatów plików zdjęć, kiosk "CT Dell" może również odczytywać pliki typu TIFF i RAW.  Dzięki temu, wybredni klienci, mają możliwość zamówienia zdjęć z surowych plików. Do kiosku można dołączyć drukarkę paragonów potwierdzających klientowi przyjęcie przez zakład zlecenia (zalecamy drukarkę Epson TM-200). Drukarka stanowi wyposażenie dodatkowe i jest podłączana do jednego z portów USB 2.0.

Zamiast drukarki zalecanej, można zastosować każdą inną drukarkę paragonów, kompatybilną z systemem Windows 7, 8, 10.    Prostym i praktyczny rozwiązaniem w fotokiosku jest wyposażenie go w zestaw kabli służących do podłączanie do kiosku wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych  jak smartfony i tablety różnych producentów i modeli - w tym iPad i iPhone. Aby zamówić zdjęcia przechowywane na urządzeniu mobilnym, wystarczy by klient podłączył swoje urządzenie do odpowiedniego wtyku. Fotokiosk „CT Dell” jest wyposażony w zestaw kabli, z trzema najczęściej spotykanymi wtykami.            Po przesłaniu danych z urządzenia mobilnego, do terminala HPT, klient może złożyć zlecenie w taki sam sposób,  jak przy użyciu karty pamięci, pen driva czy płyty CD/ DVD.

Specyfikacja

Typ/Model
Procesor*
Komputer Dell Optiplex 7440 AIO Touch; 
Intel Core i7-6700 (Quad Core, 3.4 GHz, 8 MB, AMD Radeon R7 A370 grafika, 2GB)
Pamięć RAM
Dysk twardy*
8 GB (2x4 GB) 2133 MHz DDR3L; 
Dysk Twardy 500 GB (7,200 rpm)
Napęd optyczny
Łączność bezprzewodowa*
Slimline DVD+/-RW drive; 
Intel Dual Band Wireless 8260 (802.11ac) + Bluetooth 4.2
Monitor
System dotykowy monitora*
Dell AIO - 23 inch
Capacitive (system-compatible with currently available Noritsu devices)
System opercyjny Windows 7 SP1, 8, Professional, German/English/French (64-bit OS)
Oprogramowanie “High Photo Transfer” (“HPT”) and “Photo&Book”
Porty do podłączenia urządzeń Porty USB 2.0 and USB 3.0, Port LAN (sieć) 100Mb/ 1Gb
Porty wejściowe**
Z użyciem czytnika AFT DR 7.3 podłączonego do portu USB 3.0 i zainstalowanego pod monitorem, ponadto kable do podłączania urządzeń mobilnych np. smartfonów
Cyfrowe wejście danych w formatach: JPEG, TIFF, PNG, RAW jako DNG i S/W, CN i CU materiały refleksyjne po ich wcześniejszym zdigitalizowaniu z użyciem dodatkowych, urządzeń, podłączonych do kiosku, zgodnie z zaleceniami producenta, z użyciem portów USB lub technologii Bluetooth.
Pliki wyjściowe Do minilabów Noritsu, mokrych jak I suchych, oraz drukarek inkjetowych I termosublimacyjnych jak Noritsu IP-64, lub DNP DS40, DL620 itp.
Powierzchnia zajmowana i waga

Zajmowana powierzchnia ok.. 0.5 m²; waga ok. 6 kg.

Zasilanie Gniazdko 1- fazowe 230 V AC z uziemieniem.
Dodatkowe kompatybilne akcesoria (opcjonalne) Drukarka paragonów Epson TM-200 (USB)
Uwagi dodatkowe Urządzenie łatwe w obsłudze zarówno przezklientów jak obsługę zakładu fotograficznego; maszyny Noritsu podłączone poprzez lokalną sieć LAN, lub przez internet.

Komentarze do *

Urządzenie I składniki jego wyposażenia mogą ulegać modernizacji przez dystrybutora urządzeń beż uprzedniego o tym informowania, na produkty nowszej generacji. Dokładne dane I pełna specyfikacja dostępnych w danej chwili urządzeń jest możliwa do uzyskania w siedzibie dystrybutora urządzenia. Urządzenia mogą się różnić między sobą w zależności od kraju zakupu.