Noritsu QSS Green

Magnes przyciągający klientów

Jest to maszyna zbudowana od podstaw, w oparciu o wypróbowaną i sprawdzoną maszynę D703, oraz o maszynę D502 czyli urządzenie wyspecjalizowane w wydrukach dwustronnych na papierach ciętych, szczególnie do zastosowań przy produkcji na przykład  książek fotograficznych i kalendarzy. W przeciwieństwie do D703 (a podobnie jak w następcy D703, czyli w maszynie D705), która jest nadal dostępna, użytkownicy QSS Greena mogą wytwarzać zdjęcia zarówno w standardowej rozdzielczości 720 x 720 dpi, jak i w wyższej rozdzielczości 1440 x 1440 dpi. Zmieniono konstrukcję maszyny, aby drukować bardzo długie zdjęcia panoramiczne, o maksymalnej długości 1.757 metrów.
QSS Green jest wyjątkowy również dlatego, że posiada unikatową konstrukcję płyty ssącej która może poruszać się w górę i w dół pod głowica drukującą. Taka regulacja położenia płyty zapewnia oprócz dokładnego płaskiego przylegania papieru do płyty podczas drukowania, również utrzymanie  optymalnego dystansu powierzchni papieru, od głowicy drukującej. Rozwiązanie takie pozwala na stosowanie w maszynie różnych papierów o zróżnicowanej grubości (nawet do 0,8mm). Dzięki temu rozwiązaniu można stosować w maszynie papiery cienkie z podkładem klejącym do np. drukowania naklejek, ale też można drukować okładki do fotoksiążek na tekturze, lub drukować na grubym papierze np. kartki pocztowe.
Z QSS Green, na własny procesor może przetwarzać nie tylko dane obrazu JPEG, ale także dane RAW preferowane przez profesjonalistów i ambitnych amatorów.

Specyfikacja

Typ Fotograficzna maszyna atramentowa do zdjęć na papierze w rolkach i na papierach ciętych w ryzach, z opcją druku dwustronnego dla papierów ciętych. Maszyna wykonuje zdjęcia, fotoksiażki, okładki fotoksiążek (grubość papieru do 0,8mm), zaproszenia, wizytówki, karty pocztowe (wszystko dwustronnie lub jednostronnie) i wiele innych produktów z zakresu małej poligrafii. Maszyna jest wyposażona w automatyczny podajnik papieru ciętego z zasobnikiem na 200 arkuszy, oraz posiada system „duplex” automatycznie odwracający kartkę i drukujący drugą stronę arkusza, co znakomicie zwiększa wydajność urządzenia i redukuje obsługę urządzenia podczas pracy. Jest to idealne rozwiązanie do dużej ilości wydruków dwustronnych lub gdy jest potrzeba drukowania dużej ilości zdjęć na papierach ciętych.
Pliki wejściowe* Pliki cyfrowe w formatach JPEG, TIFF, PNG, RAW jako DNG i S/W, CN i CU, oraz ze wszystkich materiałów refleksyjnych po ich digitalizacji, z użyciem opcjonalnych skanerów.
Szerokości papierów
Długość odbitek
102, 127, 152, 203 i 254 mm
od 8.9 cm aż do 175.7 cm
Formaty zdjęć (standardowe formaty)** Dla papierów z roli od 9 x 13 cm do 25.4 x 175.7 cm
Dla papierów ciętych (jedno i dwustronnych od 10 x 20 cm do A4 (21.0 x 29.7 cm)
Okładki tekturowe do formatu maksymalnego 25.4 x 62.0 cm (książka 25cm x 30cm)
Maksymalny format zdjęcia (standardowy format)** Zdjęcia panoramiczne 25.4 x 175.7 cm
Wydajność maszyny (standardowy format)** 650 zdjęć/h formatu 10 x 15 cm przy rozdzielczości 720 dpi
195 zdjęć/h formatu 25 x 30 cm przy rozdzielczości 720 dpi
System druku Technologia druku piezo-atramentowego; 4 kolory z regulacją wielkości kropli tuszu (DSM)
Rozdzielczość druku(do wyboru) 720 x 720 dpi lub 1440 x 1440 dpi
Informacje dodatkowe Szerokości papierów do 254 mm (10 cali), system auto-duplex dla papierów ciętych, deck papieru z łatwymi do czyszczenia, wyjmowanymi absorberami; standardowy sorter na 8 zleceń z informacją wizualna o przerwanym zleceniu, zleceniu ekspresowym itp.
Przestrzeń zajmowana przez maszynę i waga

Powierzchnia zajmowana prrzez maszynę: 0.43 m²; przestrzeń robocza wokół maszyny- ok. 2.5m². Waga netto (bez załadowanego papieru i tuszy): 181 kg.

Zasilanie i pobór mocy 230 V AC gniazdo 1- fazowe / 16 A / pobór mocy (w trakcie drukowania). 1,440 VA.
Akcesoria kompatybilne (opcjonalne) Skanery do filmów- Noritsu LS-600, LS-1100, HS-1800; RIP*-PC (Raster Image Processor) który dostarczany w standrdzie; "High Photo Transfer " terminal klienta/ Fotokiosk i oprogramowanie dla zakładu, do przetwarzania zleceń z terminali/ Fotokiosków.
Inne Łatwa obsługa maszyny z poziomu oprogramowania EZ Controller (w języku polskim) i z instrukcją użytkowania w języku polskim, łatwo  modernizowany komputer stacji roboczej dostosowany do aktualnych wymagań rynkowych; podobnie komputer RIP PC, dostępny zdalnie. Możliwość serwisowania komputerów i oprogramowania on-line zdalnie bez konieczności wizyty serwisu w zakładzie.

Komentarze do *

Czytniki mediów cyfrowych w komputerach EZ Controller lub w kompatybilnych terminalach fotokiosków HPT obecnie instalowanych do komputerów (charakterystyka, parametry, wydajność, obecna specyfikacja urządzenia- czytnika zawarte są każdorazowo w specyfikacji dostarczonego urządzenia)

Komentarze do **

Dane maszyny, wielkości formatów zdjęć, wydajność i inne charakterystyki urządzenia każdorazowo zawarte są w specyfikacji urządzenia dostarczanej wraz z urządzeniem.
Urządzenia dostarczane do różnych krajów mogą się różnić między sobą wyposażeniem i oprogramowaniem, i mogą odbiegać od powyższej specyfikacji obowiązującej dla urządzeń dostarczanych przez dystrybutora w Polsce.