Noritsu QSS Green II

Wielofunkcyjna i wydajna sucha maszyna

Maszyna QSS Green II, to urządzenie uniwersalne dla specjalistycznych zakładów fotograficznych i profesjonalnych fotografów. Nadaje się zarówno do obróbki małych jak i dużych ilości zdjęć, oraz do produkcji innych produktów fotograficznych jak fotoksiążki i wydruki dwustronne do szerokiego zastosowania (reklama, kartki pocztowe wizytówki dwustronne itp.).  Maszyna zapewnia drukowanie zdjęć o formatach od 9 x 13 cm aż do formatu panoramy 30 x 91 cm. Konstrukcja maszyny i kaset papieru umożliwia jednoczesne załadowanie do kasety papieru jednocześnie dwóch rolek papieru o szerokości do 152 mm. Papiery mogą być tego samego rodzaju lub różne np. jeden błyszczący a drugi matowy, lub jeden papier 152mm a drugi 127mm. Przy załadowanych dwóch takich samych papierach (np. 152mm), wydajność maszyny wynosi 950 zdjęć na godzinę w formacie 10 cm x 15 (przy rozdzielczości druku 720 dpi).

Do maszyny można załadować papier w rolach o szerokości od 102mm  do 305mm. Długość odbitek  można regulować w zakresie z przedziału od 82,5 mm aż do 914 mm, z dokładnością do 0,1mm. Dzięki możliwości użycia papieru o szerokości do 305mm, można produkować zdjęcia o formacie do 30 x 91 cm  z imponującą wydajnością 127 odbitek na godzinę przy rozdzielczości 720 dpi (wydajność znamionowa). Maszyna może pracować w dwóch rozdzielczościach- albo 720 dpi albo 1440 dpi.

Maszyna drukuje zdjęcia również na papierach ciętych (w arkuszach) . W zależności od potrzeb dzięki regulowanej wysokości blatu roboczego, używany w maszynie papier w rolach jak i w arkuszach może mieć różną grubość, do której maszyna się dostosowuje. Drukowanie zdję przez Greena II, odbywa się z użyciem zaawansowanej technologii opatentowanej przez Noritsu, a polegającej na tym że głowica każda z głowic drukujących ma pięć średnic dysz drukujących i w zależności od potrzeb maszyna drukuje dane miejsce zdjęcia kroplami określonej wielkości by uzyskać najwyższej jakości efekt zdjęciowy (piezo-inkjet technology with “Dot Size Manipulation (DSM))“.

Kartridże z tuszem mogą być wymieniane podczas drukowania, bez konieczności zatrzymywania produkcji.
Urządzenie jest dostarczane standardowo z sorterem na 12 zleceń, każde do 50 zdjęć, z papieru  o szerokości do 152 mm. Sorter jest wyposażony w system kolorowej wizualizacji zleceń dzięki czemu łatwo zorientować się które zlecenia na sorterze są zleceniami zakończonymi, które przerwanymi, które są zleceniami ekspresowymi itp. Zlecenia do realizacji na maszynie QSS Green II są przyjmowane za pośrednictwem stacji roboczej wyposażonej w oprogramowanie EZ Controller, lub za pośrednictwem oprogramowania "High Photo Transfer"  czyli oprogramowania do składania zleceń z fotokiosków i zleceń  internetowych od klientów.

Specyfikacja

Typ Wysokowydajna fotograficzna maszyna atramentowa do zdjęć na papierze w rolkach i na papierach ciętych w ryzach, z opcją druku dwustronnego dla papierów ciętych. Maszyna wykonuje zdjęcia, fotoksiażki, okładki fotoksiążek (grubość papieru do 0,8mm), zaproszenia, wizytówki, karty pocztowe (wszystko dwustronnie lub jednostronnie) i wiele innych produktów z zakresu małej poligrafii.
Pliki wejściowe* Pliki cyfrowe w formatach JPEG, TIFF, PNG, RAW jako DNG i S/W, CN i CU, oraz ze wszystkich materiałów refleksyjnych po ich digitalizacji, z użyciem opcjonalnych skanerów.
Szerokości papierów
Długość odbitek
102, 127, 152, 203, 254 i 305 mm
od 89 mm do 914 mm
Formaty zdjęć (standardowe)** Dla papierów z roli 9 x 13 cm to 30 x 91 cm
Dla papierów ciętych (jedno i dwustronnych)20 x 20 to 30 x 30 cm
Maksymalny format (standardowy)** Zdjęcia panoramiczne 30 x 91 cm
Wydajność maszyny(standardowa)** 950 zdjęć/h formatu 10 x 15 cm przy rozdzielczości720 dpi
127 zdjęć/h formatu 30 x 45 cm przy rozdzielczości 720 dpi
System druku Technologia druku piezo-atramentowego; 4 kolory z regulacją wielkości kropli tuszu (DSM)
Rozdzielczość (do wyboru) 720 x 720 dpi lub 1440 x 1440 dpi
Dodatkowe informacje Maszyna pracuje z papierami o szerokości do to 305 mm (12 cali), maszyna standardowo dostarczana jest z dwoma magazynami papieru, jest wyposażona w system druku dwustronnego ze specjalnego podajnika na papiery cięte. Deck papieru wyposażony w system regulacji wysokości (dopasowania do grubości papieru), z  łatwymi do wyjmowania i czyszczenia absorberami tuszu; standardowo maszyna dostarczana z sorterem na 12 zleceń z wizualizcją zleceń ekspresowych, zleceń zakończonych, przerwanych itp.
Przestrzeń zajmowana i waga urządzenia

Zajmowana przez maszynę powierzchnia 0.69 m²; zalecana przestrzeń robocza wokół maszyny 2.5 m².
Waga maszyny bez papierów i tuszy 240 kg.

Zasilanie i pobór mocy 230 V AC gniazdo 1-fazowe / 16A / pobór mocy w trakcie pracy: 1,440 VA
Kompatybilne opcje systemowe Skanery Noritsu do filmów- modele: LS-600, LS-1100, HS-1800; komputer RIP*-PC (Raster Image Processor); “High Photo Transfer” program do składania zamówień poprzez fotokiosk i internet.
Inne Łatwa obsługa maszyny z poziomu oprogramowania EZ Controller (w języku polskim) i z instrukcją użytkowania w języku polskim, łatwo  modernizowany komputer stacji roboczej dostosowany do aktualnych wymagań rynkowych; podobnie komputer RIP PC, dostępny zdalnie. Możliwość serwisowania komputerów i oprogramowania on-line zdalnie bez konieczności wizyty serwisu w zakładzie.

Komentarze do *

Czytniki mediów cyfrowych w komputerach EZ Controller lub w kompatybilnych terminalach fotokiosków HPT obecnie instalowanych do komputerów (charakterystyka, parametry, wydajność, obecna specyfikacja urządzenia- czytnika zawarte są każdorazowo w specyfikacji dostarczonego urządzenia).

Komentarze do **

Dane maszyny, wielkości formatów zdjęć, wydajność i inne charakterystyki urządzenia każdorazowo zawarte są w specyfikacji urządzenia dostarczanej wraz z urządzeniem.
Urządzenia dostarczane do różnych krajów mogą się różnić między sobą wyposażeniem i oprogramowaniem, i mogą odbiegać od powyższej specyfikacji obowiązującej dla urządzeń dostarczanych przez dystrybutora w Polsce.