Noritsu QSS-3901 G

Noritsu QSS-3901 G/QSS-3904 G

Nowoczesna, doskonała, niezawodna

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii mokre maszyny nowej serii QSS-39 są uważane za urządzenia referencyjne wśród minilabów fotochemicznych dostępnych obecnie rynku fotograficznym. Nowa seria składa się z modeli QSS-3901 G i QSS-3904 G. Z zewnątrz identyczne, oba urządzenia różnią się od siebie przede wszystkim wydajnością przetwarzania. Na przykład, godzinowa wydajność QSS-3901 G (wartości nominalne) dla zdjęć w formacie 9 x 13 cm wynosi 1650 wydruków, a dla mocniejszego i szybszego modelu QSS-3904 G wynosi 2,250 wydruków. W formacie 10 x 15 cm urządzenia osiągają znamionowe moce wyjściowe 1480 zdjęć na godzinę (model 3901 G) lub 2120 zdjęć na godzinę (model 3904 G), w formacie panoramicznym 30 x 91 cm, który jest jednocześnie największym możliwym formatem do uzyskania z obydwu modeli maszyn serii QSS-39, wydajność na godzinę wynosi 95 zdjęć – model 3901G lub 132 zdjęcia na godzinę – model 3904G.

Do maszyn można załadować standardowo dwa magazyny papieru, obsługujące rolki papieru o szerokości od 82,5 mm do 305 mm. Do naświetlania papieru fotograficznego zastosowany został najnowocześniejszy laser cyfrowy o rozdzielczości 640 dpi / 12 bitów. Dzięki temu widoczne są najdrobniejsze niuanse zdjęcia, uzyskiwana jest lepsza jakość obrazu na materiale fotochemicznym. Niebagatelna rolę odgrywa tu również oprogramowanie  AccuSmart służące do wydobycia na zdjęciu maksimum tych informacji które zawarte są w pliku. Z tymi najmocniejszymi z mokrych urządzeń NORITSU, pliki wejściowe, jak również materiały analogowe mogą być "automatycznie" przetwarzane w równym stopniu - nawet w formacie RAW. Wyposażone we wszystkie dodatkowe funkcje typowe dla maszyn Noritsu i poprzez dziesiątki dostępnych opcji, takich jak na przykład możliwość rozbudowy maszyny  o dobudowanie do niej dodatkowego trzeciego (Triple Unit) lub trzeciego i czwartego (Quad Unit) magazynu na kasetę papieru, urządzenie znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, minimalizując konieczność wymiany kaset z papierem przy zmianach formatów zdjęć lub powierzchni papieru produkcji.

Powyższe modele maszyn wyposażone są standardowo w oprogramowanie EZ Controller, które zarządza całym systemem począwszy od zarządzania zleceniami przychodzącymi i wychodzącymi, aż po korekcje kolorów poszczególnych zdjęć. Dzięki możliwości podłączenia oprogramowania EZLAB, maszyny serii QSS-39G mogą pracować jako urządzenie sieciowe obsługiwane przez wiele komputerów- stacji roboczych podłączonych do sieci. Dzięki temu oprogramowaniu można zarządzać zleceniami spływającymi z wielu stacji roboczych i kierować te zlecenia do odpowiednich urządzeń na przykład drukarek i innych maszyn (wielu maszyn Noritsu) pracujących w sieci. Ten wszechstronny system zaspokaja najbardziej zróżnicowane wymagania różnych użytkowników i laboratoriów. Urządzenie jest najczęściej wykorzystywane w dużych zakładach fotograficznych, pracowniach i laboratoriach internetowych obrabiających codziennie duże ilości zdjęć.

 

Specyfikacja

Typ Maszyna fotochemiczna (mokra) na proces RA-4, do produkcji dużej ilości zdjęć z papieru światłoczułego srebrowego, w rolach.
Nośniki wejściowe* Cyfrowe wejścia dla plików w formatach JPEG, TIFF, PNG, RAW jako DNG i S/W, CN oraz CU materiały refleksyjne po ich uprzednim zdigitalizowaniu z użyciem akcesoryjnych skane
Szerokości papierów
Długość odbitek
Od 82.5 do 305 mm
Od 89 mm do 910 mm z dokładnością 0,1 mm
Formaty zdjęć (nominalne rozmiary)** Jednostronne zdjęcia od 9 x 13 cm do 30 x 91 cm
Maksymalny format zdjęć (standardowy format)** Panorama wielkości 30 x 91 cm
Wydajność maszyny (standardowa praca)** QSS-3901G/QSS3904G: 1480/2120 zdjęć/h 10 x 15 cm
QSS-3901G/QSS3904G: 200/290 zdjęć/h 30 x 45 cm
System naświetlania papieru Laser o zmiennej rozdzielczości
Rozdzielczość (do wyboru) 300 dpi / 640 dpi / 12 bit
Informacje dodatkowe Szerokość używanego papieru, do 305 mm (12 cali), maszyna standardowo dostarczana z dwoma magazynami papieru; w standardzie sorter na 14 zleceń z sygnałami wizualnymi dotyczącymi zleceń wstrzymanych, przerwanych, ekspresowych.
Powierzchnia zajmowana przez maszynę i waga QSS 3901G/QSS3904G Powierzchnia ok. 1.7 m²/ 1.9 m²; zalecana przestrzeń wokół maszyny ok. 3.95 m². Waga bez papieru i chemii ok. 547 kg/ 605 kg.
Zasilanie i pobór mocy 3-fazy / 31 A
Dodatkowe akcesoria (opcjonalne) Scannery Noritsu do filmów, modele: LS-600, LS-1100, HS-1800;  oprogramowanie: “Smart Picture Creation”,  terminale dla klientów (fotokioski+ progr. internetowy) oraz oprogramowanie dla użytkownika maszyny, do zarządzania zleceniami  z fotokiosków i z Internetu.
Uwagi dodatkowe Wygodna w pracy i łatwa w codziennej obsłudze maszyna, najczęściej zarządzana z poziomu oprogramowania EZ Controller zainstalowanego na komputerze (stacji roboczej), i podłączonego do maszyny za pomocą sieci intranetowej, kablem LAN.

Komentarze do *

Stacja robocza i program EZ Controller lub kompatybilny system terminali SPC wykorzystują bieżące dostępne nośniki danych (ich opis, właściwości i bieżąca specyfikacja, są dostępne w instrukcjach załączonych do urządzeń).

Komentarze do **

Charakterystyka urządzenia, osiągi właściwości i bieżąca specyfikacja, są dostępne w instrukcjach załączonych do urządzeń). Możliwości urządzeń i ich wyposażenie mogą odbiegać od tutaj przedstawionych, w zależności od kraju sprzedaży.