Noritsu QSS-3704 G

Maszyna o najwyższej wydajności

Maszyna Noritsu QSS-3704 G jest bez wątpienia wiodącym urządzeniem na rynku minilabów fotochemicznych. Świadczy o tym nie tylko wysoka wydajność produkcyjna aż do 2120 zdjęć na godzinę w formacie 10 x 15 cm. Jest to również jedyna na rynku fotograficznym maszyna która naświetla papier fotograficzny z rozdzielczością 640 dpi, zamiast "standardowej" rozdzielczości 300 dpi. Dzięki temu nawet ??najdrobniejsze niuanse pliku są odwzorowane na zdjęciach, a same zdjęcia są wyjątkowej jakości. Niebagatelna rolę odgrywa tu również oprogramowanie  AccuSmart służące do wydobycia na zdjęciu maksimum tych informacji które zawarte są w pliku. Z tym najmocniejszym z mokrych urządzeń NORITSU, pliki wejściowe, jak również materiały analogowe mogą być "automatycznie" przetwarzane w równym stopniu - nawet w formacie RAW. Wyposażone we wszystkie dodatkowe funkcje typowe dla maszyn Noritsu i poprzez dziesiątki dostępnych opcji, takich jak na przykład możliwość rozbudowy maszyny  o dobudowanie do niej dodatkowego trzeciego (Triple Unit) lub trzeciego i czwartego (Quad Unit) magazynu na kasetę papieru, urządzenie znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, minimalizując konieczność wymiany kaset z papierem przy zmianach formatów zdjęć lub powierzchni papieru produkcji.

EZ Controller, zarządza całym systemem począwszy od wszystko od zarządzania zleceniami przychodzącymi i wychodzącymi, aż po korekcje kolorów poszczególnych zdjęć. Dzięki możliwości podłączenia oprogramowania EZLAB, QSS-37G może pracować jako urządzenie sieciowe obsługiwane przez wiele komputerów- stacji roboczych podłączonych do sieci. Dzięki temu oprogramowaniu można zarządzać zleceniami spływającymi z wielu stacji roboczych i kierować te zlecenia do odpowiednich urządzeń na przykład drukarek i innych maszyn (wielu maszyn Noritsu) pracujących w sieci. Ten wszechstronny system zaspokaja najbardziej zróżnicowane wymagania różnych użytkowników i laboratoriów. Urządzenie jest najczęściej wykorzystywane w dużych zakładach fotograficznych, pracowniach i laboratoriach internetowych obrabiających codziennie duże ilości zdjęć.

Specyfikacja

Typ Maszyna fotochemiczna (mokra) na proces RA-4, do produkcji dużej ilości zdjęć z papieru światłoczułego srebrowego, w rolach.
Nośniki wejściowe* Cyfrowe wejścia dla plików w formatach JPEG, TIFF, PNG, RAW jako DNG i S/W, CN oraz CU materiały refleksyjne po ich uprzednim zdigitalizowaniu z użyciem akcesoryjnych skanerów.
Szerokości papierów
Długość odbitek
Od 82.5 do 305 mm
Od 89 mm do 900 mm z dokładnością 0,1 mm
Formaty zdjęć (nominalne rozmiary)** Jednostronne zdjęcia od 9 x 13 cm do 30 x 91 cm
Maksymalny format zdjęć (standardowy format)** Panorama wielkości 30 x 91 cm
Wydajność maszyny (standardowa praca)** 2120 zdjęć/h 10 x 15 cm
290 zdjęć/h 30 x 45 cm
System naświetlania papieru Laser o zmiennej rozdzielczości
Rozdzielczość (do wyboru) 300 dpi / 640 dpi
Informacje dodatkowe Szerokość używanego papieru, do 305 mm (12 cali), maszyna standardowo dostarczana z dwoma magazynami papieru; w standardzie sorter na 14 zleceń z sygnałami wizualnymi dotyczącymi zleceń wstrzymanych, przerwanych, ekspresowych.
Powierzchnia zajmowana przez maszynę i waga

Powierzchnia ok. 2.15 m²; zalecana przestrzeń wokół maszyny ok. 3.95 m².
Waga bez papieru i chemii ok. 605 kg.

Zasilanie i pobór mocy 3-fazy / 31 A
Dodatkowe akcesoria (opcjonalne) Scannery Noritsu do filmów, modele: LS-600, LS-1100, HS-1800;  oprogramowanie: “High Photo Transfer”,  terminale dla klientów (fotokioski+ progr. internetowy) oraz oprogramowanie dla użytkownika maszyny, do zarządzania zleceniami  z fotokiosków i z Internetu.
Uwagi dodatkowe Wygodna w pracy i łatwa w codziennej obsłudze maszyna, najczęściej zarządzana z poziomu oprogramowania EZ Controller zainstalowanego na komputerze (stacji roboczej), i podłączonego do maszyny za pomocą sieci intranetowej, kablem LAN.

Komentarze do *

Stacja robocza i program EZ Controller lub kompatybilny system terminali HPT wykorzystują bieżące dostępne nośniki danych (ich opis, właściwości i bieżąca specyfikacja, są dostępne w instrukcjach załączonych do urządzeń).

Komentarze do **

Charakterystyka urządzenia, osiągi właściwości i bieżąca specyfikacja, są dostępne w instrukcjach załączonych do urządzeń). Możliwości urządzeń i ich wyposażenie mogą odbiegać od tutaj przedstawionych, w zależności od kraju sprzedaży.