Smart Picture Creation Software

W pracy, w domu, w podróży

Oprogramowanie Noritsu High Photo Transfer ( "HPT") jest z powodzeniem wykorzystywane przez zakłady fotograficzne i ich klientów od 2008 roku.  Jest ono poddawane starannemu, ciągłemu rozwojowi i modyfikacjom w ścisłej współpracy z partnerami międzynarodowymi oraz w reakcji na potrzeby użytkowników. Teraz Noritsu wprowadza na rynek całkowicie nowe oprogramowanie do składania zamówień.

Nowe oprogramowanie podobnie jak HPT, składa się z dwóch części. Jedna z nich służy zarządzania realizacją zleceń jakie spływają do zakładu fotograficznego, druga jest dla klientów zakładu. To dzięki niej można przesyłać swoje zlecenia prosto z domu, do swojego fotografa.
To, co jest określane jako "Photo & Book" w starszym terminalu HPT i oprogramowaniu online, nosi teraz nazwę "Smart Picture Creation". Natomiast za realizację zleceń odpowiada zmodernizowany program, również i w nowej wersji oprogramowania zwany "Lab2".
Nowością  Smart Picture jest to, że współpracuje on z komputerami Mac, więc i ich użytkownicy mogą teraz używać oprogramowania do wysyłania swoich zleceń on-line do zakładu fotograficznego. Noritsu stworzyło również aplikację do instalowania na urządzeniach przenośnych. Aplikacja przeznaczona jest dla systemów operacyjnych Windows, Mac OS i Android jest tak skonfigurowana, że zlecenia z tabletów i telefonów mogą być przesyłane do zakładu fotograficznego wybranego przez klienta w swojej aplikacji mobilnej. Podobnie jak w HPT, interfejs użytkownika w kiosku, na komputerze domowym i - zmodyfikowany do współpracy na smartfonach i tabletach - będzie prawie identyczny. Klienci już docenili korzyści z dobrze znanego i prostego w działaniu oprogramowania do składania zleceń  na zdjęcia foto- książki i foto-gadżety.

Nowe oprogramowanie różni się od tego programu HPT, do którego zarówno fotografowie jak i ich klienci zdążyli się przyzwyczaić. Jednakże oprogramowanie kiosku jest jednak w zasadzie bardzo podobna do tego z HPT. Sposób składania zamówień jest podobny. Ponieważ zakres funkcji i możliwości nowego oprogramowania jest większy niż w HPT cały czas funkcjonalność jest rozszerzana więc interfejs użytkownika został odpowiednio zmodyfikowany. Nowe oprogramowanie ma nowy wygląd, który jest dostosowany do aplikacji na smartfony. Nowocześniejszy jest też wygląd aplikacji dostosowany do dzisiejszych oczekiwań użytkowników komputerów. Jedną z cech, która wyróżniają nowy program, jest na przykład, oddzielne rozwijane menu funkcyjne. Oprócz znanych z HPT funkcji, wprowadzono też możliwość zamawiania książek fotograficznych rozkładanych na płasko. Nowe funkcje obejmują możliwość sprzedaży produktów łączonych, o czym klienci zamawiający zlecenia są informowani w trakcie procesu składania zamówienia. Właściciel programu może modyfikować lub wyłączyć tę opcję. Nową funkcjonalnością są zawarte w HPT dodatkowe informacje (podpowiedzi) i pasek postępu składanego zamówienia. Łatwo jest pewne kroki pominąć lub powrócić do poprzedniego kroku. Zgodnie z międzynarodowymi standardami, nowe oprogramowanie jest bardziej wygodne i łatwe w obsłudze od poprzedniego zarówno dla klientów, jak i właścicieli zakładów. Oprogramowanie oczywiście dostępne jest w wielu wersjach językowych w tym oczywiście i w polskiej.

Nowe oprogramowanie jest również kompatybilne wstecz i może komunikować się i funkcjonować ze wszystkimi bieżącymi i przyszłymi maszynami, oraz z wybranymi starszymi systemami (maszynami) NORITSU.
Mimo, że nowe oprogramowanie jest następcą poprzedniej wersji, użytkownicy obecnego programu HPT nie mają powodów do obaw, gdyż HPT nadal ma wsparcie techniczne równolegle z nową wersją, ale już nie będzie rozwijany  i rozszerzany o nowe funkcje. Zakłady fotograficzne mogą zatem testować nowe oprogramowanie na jednym ze swoich dotychczasowych terminali HPT, a na innym terminalu HPT utrzymać poprzednią wersję oprogramowaniem HPT. Jeśli zechcą, nowe oprogramowanie może być następnie instalowane na innych terminalach. Nowo zainstalowane terminale będą dostarczane z nowym oprogramowaniem.