Noritsu QSS-3801 G: Najnowsza maszyna z nowym typem lasera

Z nową maszyną QSS-3801 G, Noritsu oferuje kolejne osiągnięcie technologiczne w dziedzinie maszyn mokrych dla laboratoriów fotograficznych. Maszyna oferuje więcej możliwości niż urządzenie QSS3800. Podobnie jak wszystkie inne nowoczesne maszyny fotochemiczne NORITSU, QSS-3801 G również obsługiwana jest przez wyspecjalizowane systemy i procesy graficzne i przewidziana jest do produkcji dużej ilości zdjęć o wysokiej jakości. Urządzenie jest więc predystynowane dla laboratoriów fotograficznych, które na przykład wykonują duże ilości zdjęć dla szkół czy przedszkoli.  W porównaniu do QSS-3800, QSS-3801 G różni się przede wszystkim naświetlarką laserową (laserem) o wysokiej rozdzielczości 640 dpi, sorterem na 12 zleceń i zintegrowanym kolorymetrem. Ten ostatni jest elementem procesora papieru. Podczas codziennej kalibracji np. Testu Porannego, czy balansowania emulsji papierów, naświetlone i wywołane zdjęcia testowe (paski szarości) są automatycznie podawane do kolorymetru wprost z suszarki, a następnie mierzone automatycznie przez wysokiej jakości kolorymetr.

Maszyna w połączeniu z "EZ Controller’em" (opcja), i "AccuSmart" (składnik maszyny) umożliwia wykonywanie zdjęć bezpośrednio z plików typu RAW. Zalecane jest korzystanie z oprogramowania EZ Controller, dzięki któremu można lepiej wykorzystać funkcjonalności maszyny, na przykład w toku produkcji jednego zlecenia, można je wstrzymać, wykonać inną pilniejszą pracę (priorytetową), a następnie kontynuować obróbkę wstrzymanego wcześniej zlecenia. Dzięki zainstalowanej na sorterze wizualnej kontroli zleceń, sorter wyświetla z pomocą wielokolorowych diód LED, które zlecenie zostało przetworzone przez urządzenie, jako priorytetowe, które zlecenia były wstrzymane lub przerwane by wykonać zlecenie priorytetowe. Maszyna, podobnie jak QSS3800 jest przystosowana do działania z cienkimi papierami fotograficznymi o grubości zaledwie 160 mikrometrów, dzięki czemu nawet mokra maszyna może produkować nie tylko zwykłe zdjęcia, ale również inne produkty, takie jak strony fotoksiążek rozkładanych na "płasko", na srebrowym papierze fotograficznym.

Specyfikacja

Typ Maszyna fotochemiczna (mokra) na proces RA-4, do produkcji dużej ilości zdjęć z papieru światłoczułego srebrowego, w rolach.
Nośniki wejściowe* Cyfrowe wejścia dla plików w formatach JPEG, TIFF, PNG, RAW jako DNG i S/W, CN oraz CU materiały refleksyjne po ich uprzednim zdigitalizowaniu z użyciem akcesoryjnych skanerów.
Szerokości papierów
Długość odbitek
Od 82.5 do 305 mm
Od 89 mm do 900 mm z dokładnością 0,1 mm
Formaty zdjęć (standardowe rozmiary)** Zdjęcia jednostronne w formatach od 9 x 13 cm do 30 x 91 cm.
Maksymalny rozmiar zdjęć (rozmiar standardowy)** Panorama o wymiarach 30 x 91 cm.
Wydajność maszyny (wydajność standardowa)** 1,480 zdjęć/h 10 x 15 cm
200 zdjęć/h 30 x 45 cm
System naświetlania Laser o zmiennej rozdzielczości naświetlania
Rozdzielczość naświetlania papieru (do wyboru) 300 dpi / 640 dpi
Informacje dodatkowe Maksymalna szerokość papieru, do 305 mm (12 cali), maszyna dostarczana w standardzie z dwoma magazynami na papier.
Powierzchnia zajmowana przez maszynę i waga

Powierzchnia zajmowana przez maszynę 1.59 m²; Zalecana powierzchnia przestrzeni do pracy wokół maszyny 4.00 m².
Masa własna maszyny bez chemii i papieru. 501 kg.

Zasilanie i pobór mocy 3- fazy / 24 A / pobór mocy, około. 4.8 kVA.
Dodatkowe akcesoria (opcjonalne) Scannery Noritsu do filmów, modele: LS-600, LS-1100, HS-1800;  oprogramowanie: “High Photo Transfer”,  terminale dla klientów (fotokioski+ progr. internetowy) oraz oprogramowanie dla użytkownika maszyny, do zarządzania zleceniami  z fotokiosków i z Internetu.
Uwagi dodatkowe Wygodna w pracy i łatwa w codziennej obsłudze maszyna, najczęściej zarządzana z poziomu oprogramowania EZ Controller zainstalowanego na komputerze (stacji roboczej), i podłączonego do maszyny za pomocą sieci intranetowej, kablem LAN.

Komentarze do *

Stacja robocza i program EZ Controller lub kompatybilny system terminali HPT wykorzystują bieżące dostępne nośniki danych (ich opis, właściwości i bieżąca specyfikacja, są dostępne w instrukcjach załączonych do urządzeń).

Komentarze do **

Charakterystyka urządzenia, osiągi właściwości i bieżąca specyfikacja, są dostępne w instrukcjach załączonych do urządzeń).
Możliwości urządzeń i ich wyposażenie mogą odbiegać od tutaj przedstawionych, w zależności od kraju sprzedaży.