Profitek Poland Sp. z o.o., jest firmą powstałą we wrześniu 2014 roku po wykupieniu przez polskich inwestorów całościowego pakietu akcji Veritek Poland Sp. z o.o., od brytyjskiego właściciela- firmy Veritek Global. Veritek Poland był jednym z oddziałów tej międzynarodowej firmy zajmującej się serwisem urządzeń technicznych.

Wcześniej, w marcu 2011 roku, firma Veritek Global przejęła obowiązki serwisanta maszyn i urządzeń Noritsu, od firmy Noritsu Poland Sp. z o.o., z uwagi na to, że Noritsu Koki podjęło decyzje o likwidacji przedstawicielstwa Noritsu w Polsce.

Pomimo zmian właścicielskich i zmian nazw, cały czas trzon firmy stanowią osoby wywodzące się z firmy Noritsu Poland Sp. z o.o. i funkcjonujący na rynku fotograficznym nieprzerwanie od ponad 20 lat.

Specjalizujemy się w świadczeniu usług sprzedaży maszyn i urządzeń fotograficznych firmy Noritsu, jako jej oficjalny i jedyny dystrybutor na polskim rynku. Świadczymy usługi serwisowe na rynku urządzeń branży fotograficznej i poligraficznej, stopniowo rozszerzając swoją działalność o inne kierunki i dostosowując swoje możliwości świadczenia usług serwisowych dla potrzeb innych branż.

Jesteśmy dostawcą oryginalnych części zamiennych do urządzeń marki Noritsu.

Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami w Europie, takimi jak oddziały firmy Veritek Global w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Republice Czeskiej.

Ponadto rozwijamy współpracę z innymi firmami dostarczającymi rozwiązań dla rynku fotograficznego. Naszym głównym partnerem jest firma DNP z centralą we Francji. We współpracy z DNP, prowadzimy w Polsce projekty dotyczące wdrażania na rynek polski samoobsługowych fotokiosków do wykonywania zdjęć na poczekaniu.

Świadczymy na rynku polskim usługi IT jako podwykonawca niemieckiej firmy Rowius, obsługującej niemieckie sklepy sieciowe w galeriach handlowych w Polsce.

Zajmujemy się jako podwykonawca, serwisem wielkoformatowych urządzeń drukujących firmy Hewlett- Packard.
Współpracujemy z Niemiecką firmą Maximator-Jet, dostarczając maszyny i rozwiązania techniczne w zakresie cięcia różnych materiałów przy użyciu strumienia wody pod wysokim ciśnieniem (tak zwany water-jet).

Kim jesteśmy:

  • Profitek Sp. z o.o. to zespół inżynierów i specjalistów, pracujących wcześniej w firmie Noritsu Poland, z bagażem doświadczeń, szkoleniami, umiejętnościami i wiedzą, jakiej nabyli w trakcie swojej długoletniej pracy w Noritsu, i która przez ostatnie lata była sukcesywnie poszerzana o nowe rozwiązania techniczne.
  • Jesteśmy jedynym autoryzowanym serwisem urządzeń firmy Noritsu w Polsce
  • Sprzedajemy urządzenia nowe jak i używane
  • Serwisujemy wszystkie maszyny Noritsu (do których dostępne są części)
  • Mamy dostęp do centrum serwisowego maszyn w Europie i bezpośrednio u producenta
  • Mamy dostęp do baz danych i informacji o maszynach, oraz o modyfikacjach maszyn i oprogramowania
  • Posiadamy magazyn części zamiennych
  • Sprowadzamy części na zamówienie zarówno z magazynu centralnego w Europie jak i bezpośrednio z magazynu producenta w Japonii
  • Dokonujemy wyceny maszyn
  • Posiadamy ofertę kontraktów serwisowych dla maszyn Noritsu, bez względu na to gdzie zostały nabyte

Firma wciąż szuka nowych możliwości rozwoju, uważnie śledząc rozwój techniki i technologii, starając się zwiększać swój potencjał i rozszerzać dziedziny w których może zaproponować swoje usługi.