Opus Multicrease

Opus - system do składania fotoksiążek

Rozwiązania zapewniające wiele korzyści

W zakresie oferowanych przez nas urządzeń akcesoryjnych do wytwarzania fotoksiążek, oferujemy dwa systemy bigowania z firmy Opus. Dwa oferowane modele urządzeń Multicrease 30 i Multicrease 52 różnią się pod względem maksymalnej szerokości roboczej 300 mm i 510 mm. Oba urządzenia są wyposażone w skalę i stopery umożliwiające pracę z dokładnością do milimetów.

Urządzenia są idealne do bigowania grubych i twardych papierów o wysokiej gramaturze, z których wykonuje się np. kartki z życzeniami, lub okładki do fotoksiążek. Bigowanie arkusza papieru, zapobiega nieestetycznemu rozrywaniu go w miejscu wyginania i odbarwianiu się obrazu w tym miejscu.  Ponadto bigowanie poprawia estetykę i wygląd fotoksiazki, oraz ułatwia jej otwieranie i zamykanie.

Wyposażenie dodatkowe w postaci akcesoriów takich jak wykrawarki do otworów, czy wycinarki kształtów, powodują że urządzenie może zostać wykorzystane np. do produkcji personalizowanych podkładek pod szklanki do piwa, tak jak to opisano w "Imaging Markt", wydanie 1 / 2-2015, strona 62 (tekst niemiecki). Jest też w akcesoriach wycinarka do zaokrąglania narożników stron i okładek fotoksiażek.