Opus photo book binding systems

Opus - systemy bindowania do fotoksiążek

Perfekcyjne i szybkie bindowanie

Praktyczne, sprawdzone i przetestowane systemy Opus, do wykonywania fotoksiążek,  których strony i okładki wcześniej zostały przygotowane na jednej z maszyn Noritsu, są urządzeniami sprzedawanymi przez nas jako dodtkowe akcesoria do maszyn, jako całościowe zestawy do produkcji fotoksiążek przez zakłady fotograficzne. Składanie fotoksiażki na tych urządzeniach jest dziecinnie proste i nie wymaga żadnej zawansowanej wiedzy, doświadczenia czy wykwalifikacji. Wykonanie gotowej książki jest możliwe nawet w czasie krótszym niż 3 minuty (!). Na poniższym filmie zamieszczonym na "YouTube",  inżynier Noritsu, Dieter Neus pokazuje i objaśnia, jak wygląda proces wykonania fotoksiążki- (proszę uruchomić odtwarzanie na filmie poniżej).

Stabilne i solidne urządzenie, skład się z laminatora (Coverator 330) i zaciskarki (Atlas 300) oraz gilotyny (Trimmer 320). Kompletne, rozstawione urządzenia, wymagają niewielkiej przestrzeni. Mogą one być umieszczone obok siebie. Do wykonania okładek, używa się gotowych produktów dostępnych w kolorach czarnym bądź białym. Alternatywnie oferujemy Państwu również okładki z folią do laminowania, dzięki czemu można wykonać okładki personalizowane z zalaminowanym w nich zdjęciem (zdjęcimi). Proces wykonania takiej okładki polega na umieszczeniu między folia a okładką zdjęcia wykonanego na maszynie a następnie zalaminowania zdjęcia, co odbywa się w temperaturze około 150 ° C. Operacja zalaminowania zdjęcia w okładke trw około 1 minuty, i w efekcie otrzymujemy peronalizowana okładkę ze zdjęciem powleczonym błyszczącą folią ochronną.
Mając przygotowane okładki do fotoksiążki, umieszcza się pomiędzy nimi strony fotoksiążki (uprzednio wydrukowanej na suchej maszynie Noritsu, na papierze dwustronnym). Jeżeli jakieś strony wymagają korekty lub docięcia do pożądanej wielkości, przycięcia stron fotoksiążki dokonuje się na gilotynie, przed ich zmontowaniem z okładkami.

Do zaciskarki wprowadza się metalowy profil grzbietu fotoksiążki. Następnie operator umieszcza luźne strony fotoksiążki jak i obie okładki. Następnie profil- grzbiet zaciska się na okładkach, łącząc w szybki i trwały sposób ze sobą okładki i strony wewnętrzne książki.. Jest to proste i niezawodne w działaniu urządzenie. Po zakupie urządzeń Opus, jedyne wydatki ponoszone przez użytkownika materiałów eksploatacyjnych (czyli okładek i grzbietów).

Kompletne systemowe rozwiązanie Opus’a składa się z laminatora, gilotyny (Art. Nr DITMS0046 "Opus system wiążącej") i zaciskarki. Występuje ono w naszej firmie jako numer katalogowy DITMS0046 (kompletny system Opus) . Urządzenie jest przeznaczone w szczególności do wykonywania fotoksiążek w twardych okładkach i ze stronami książki, wykonanymi na suchych maszynach Noritsu w technologii druku dwustronnego.

Zestaw Opus Photobook Kit 43 Proficut (DITMS0079) może być wykorzystany do produkcji fotoksiążek rozkładanych na płasko. Wszystkie materiały eksploatacyjne posiadamy w naszym magazynie ( patrz materiały eksploatacyjne) .